Par nasvetov za nego kože pozimi

Včasih kar zavidam medvedom, ker prespijo celo zimo. Pomislim, kako lepo bi bilo, da bi si prihranila vse težave od centralne kurjave, nizkih temperatur pa do krajših dni… za nameček pa se oglasi še koža, ki je groba in brez leska.

Zimski pogoji so idealni za hitrejšo izgubo kožne vlage. Ko se koža suši, hitro nastanejo majcene razpoke, ki dajejo prosto pot bakterijam, ki lahko povzročijo vnetja. Suha koža se tudi hitreje zdraži. Z ustrezno nego bodo te težave minimalne ali pa bodo izginile.

Vlažilne kreme pozimi
Vlaženje kože je izredno pomembno tudi pozimi, saj zadostna količina vlage ohranja kožo lepo, zdravo, gube pa se ne kopičijo. Vendar pa vlažilne kreme, ki vsebujejo veliko količine vode, niso primerne za zimsko obdobje, saj koža hitro popoka, o posledicah pa sem govorila že v uvodu. Zato v pozni jeseni vlažilno kremo zamenjaj za hranilno kremo, v praksi se je za odlično rešitev izkazala Nutri Protecteur



če pa imaš globinsko zelo, zelo presušeno kožo pa kremo za obraz Phyt'ssyma z arganovim oljem.



Tudi suha koža potrebuje piling
Za marsikoga je tole bogokletna izjava, ampak tudi na suhi in občutljivi koži so odmrle celice, ki že odstopajo in jih z čistilnimi sredstvi ne odstranimo. Tiste s suho kožo točno veste, da se včasih koža dobesedno lušči in te koščke je potrebno odstraniti, sicer koža ne diha s polnimi pljuči. Pozorna bodi na to, da izbereš dovolj nežen piling, ki ne bo poškodoval povrhnjice.

Piling Gommage Contact+ 
Zelo nežen piling, uporabljaš ga lahko, ne glede na to, kakšen tip kože imaš. Narejen je na bazi rastlinskih celic in učinkovito odstranjuje odstranjuje odmrle celice iz obraza, pri tem pa ne poškoduje kože. Pospešuje dotok kisika in pospešuje obnovo celic. 



Zaščitni faktor
Če se udeležite zimskih aktivnosti na prostem, razen kakšne nočne smuke, je zelo verjetno, da bo imela koža randi z UV-žarki. Ker so ti eden največjih povzročiteljev staranja kože in nastanka pigmentnih madežev, je razlogov več kot dovolj, da tudi pozimi uporabiš zaščitni faktor, ki naj bo vsaj ZF30 ali ZF50. Pri zaščitni faktorjih je pomemben tudi filter. Poznamo dve vrsti filtrov:
  • kemični, ki se vpijejo v kožo, UV žarke pa vežejo nase, njihov problem pa je, da nekatere sestavine povzročajo alergije in draženje kožo:

  • mineralni ali mehanski filter, ostane na površini koži in UV žarke odbija, njihov problem je, da so lahko včasih nekoliko slabše mazljivi.

Phyt's krema za sončenje ZF30 ali ZF50 vsebujeta mineralni filter, ne puščata belih lis in učinkovito ščitita kožo pred negativnimi vplivi sončnih žarkov.

Nega v salonu
Če sodiš tiste, ki se v salon na nego ne odpravite pogosto, je ravno jesensko-zimsko obdobje odlična priložnost, da razmisliš o tem. Kozmetičarka z ustreznim znanjem bo izbrala prave preparate, da bo tvoja polt sijala tudi v tem, koži ne-preveč-prijetnem obdobju. Mnoge me sprašujete, kaj sploh pridobim z nego v salonu:
  • kozmetičarka ti bo naredila precej boj temeljito analizo kože, kot prodajalke v drogerijah, saj mnoge niso usposobljene, pa tudi me pridemo tja naličene,
  • nega ni le nega, je sprostitev za celotno telo in če imaš naporno službo in kdaj ne najdeš rešitve za nek problem, boš po takšni sprostitvi gledala povsem drugače
  • in če si redna obiskovalka kozmetičnega salona manj časa porabiš za nego kože doma. 

Komentarji